• Geliştirici TEKROM Teknoloji
  • Ücret Ücretsiz
  • Website Tıklayınız
  • Versiyon 1.1.0
Google Global Site Etiketi (gtag.js)
Bu uygulama Google Analytics, Google Ads ve Google Re-Marketing entegrasyonu gerçekleştirir.

Bu uygulama kurulduğu takdirde, mükerrer kod oluşmaması için bu entegrasyonları sağlayan diğer uygulama ve manuel kodların kaldırılması gerekmektedir.

Global Site Etiketi, Google'ın site ölçümü, dönüşüm izleme ve yeniden pazarlama ürünlerinde etiketlemeyi daha basit hale getirir. Bu sayede, etiketleri kolayca uygularken daha fazla kontrol sahibi olursunuz. gtag.js kodunu kullanarak, yayınlanan en yeni dinamik özelliklerden ve entegrasyonlardan yararlanabilirsiniz.
1. Google Analyitcs -> Anasayfa sayfasından “Ayarlar” sayfasına gidiniz. 2. Veri Akışları sayfasından var olan akışınızın üzerine tıklayınız. 3. “Ölçüm Kimliği” ve “Akış Kimliği” değerlerini not ediniz.
1. https://analytics.google.com/analytics/web/provision/?authuser=1#/provision sayfasından “Ücretsiz kurulum yapın” butonuna tıklayınız. 2. Hesap adınızı giriniz ve ilgili alanları doldurunuz. Daha sonra “Sonraki” butonuna tıklayıp ilerleyiniz. 3. Google Analytics için mülk özellik adınızı oluşturunuz. Raporlama saat dilimi ve para birimi alanlarını doldurunuz. 4. İşletmeniz hakkında sayfasında ilgili alanları doldurunuz. 5. Google Analyitcs Hizmet Şartları ve Ölçüm Denetleyici – Denetleyici Veri Koruma Şartlarını kabul ediniz. 6. Açılan sayfadan “Web” seçeneğine tıklayıp ilerleyiniz. 7. Website URL’ inizi ve akış adınızı giriniz, “Akış Oluştur” butonuna tıklayınız. 8. “Ölçüm Kimliği” ve “Akış Kimliği” değerlerini not ediniz.
1. Google Ads paneli -> Araçlar -> Ölçüm -> Dönüşümler sayfasında dönüşüm oluşturunuz. 2. İzleme istediğiniz dönüşüm türünü seçiniz. 3. Web siteniz için dönüşüm işlemlerini seçiniz. 4. Etiket ayarlama alanından google etiket yöneticisi kullanını seçiniz. 5. Dönüşüm kimliği ve dönüşüm etiketini not ediniz.
1. Sayfada bulunan 'Hemen Yükle' butonuna tıklayınız ve açılan pencerede ilgili alana T-Soft sitenizi yazarak 'Tamam' butonuna tıklayınız. 2. T-Soft E-Ticaret sitenizin Uygulama Marketi sayfasına yönlendirileceksiniz. Açılan pencerede ‘Yükle' butonuna tıklayınız. 3. Aşağıda bulunan görseldeki alanlara yukarıda not aldığınız değerleri yerlerine yazınız.
1. GA4 Ölçüm Kimliği alanına Google Analyitcs ten alınan ölçüm kimliği.
2. Analytics View Id alanına Google Analyitcs ten alınan akış kimliği.
3. Google Adwords Dönüşüm kimliği alanına Google Ads ten alınan dönüşüm kimliği.
4. Google Adwords Dönüşüm kimliği alanına Google Ads ten alınan dönüşüm kimliği.
Versiyon Açıklama Tarih
1.1.0 Parabirimi Gönderim Tipi Desteği Eklendi Sipariş Parabirimi , Mağaza Parabirimi 15.03.2018 10:54:48
...

Yorumlar   Destek Al


Henüz yorum yapılmamış

Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar