• Geliştirici TEKROM Teknoloji
 • Ücret 500.00 TL
 • Website www.hipchat.com
 • Versiyon 1.0.0
Hipchat
Hipchat yeni üye alımına kapatılmıştır. Uygulamayı kullanabilmeniz için mevcut üyeliğinizin bulunması gerekmektedir.

HipChat - Tsoft entegrasyonu, HipChat'in dahili özelliklerine ek olarak Sipariş, Yeni Üye, Destek Talebi, Versiyon Güncellemesi ve Ürün Yorumları olaylarını istediğiniz kullanıcıya veya sohbet odasına bildirim olarak almanızı sağlar.

HipChat, dahili özel çevrimiçi sohbet ve anında mesajlaşma için bir web servisidir.

Bire bir ve grup/konu sohbetinin yanı sıra bulut tabanlı dosya depolama, görüntülü arama, aranabilir mesaj geçmişi ve satır içi resim görüntüleme özelliklerine sahiptir.

HipChat, Windows, Mac veya Linux çalıştıran bilgisayarların yanı sıra Android ve iOS akıllı telefonlar ve tabletlere de yüklenebilir.

HipChat'in ücretsiz özellikleri arasında, sohbet odaları, bire bir mesajlaşma, aranabilir sohbet geçmişi, resim paylaşımı, 5 GB dosya depolama ve bire bir görüşmeler için SMS mesajlaşma.
Ücretli sürümde ise görüntülü arama, ekran paylaşımı, sınırsız dosya depolama, geçmiş saklama denetimleri ve bir sanal makine sürümü ekleyerek kurumsal güvenlik duvarları içinde çalışıyor olması.

HipChat ayrıca, kuruluşunuz dışındaki kullanıcılar ile paylaşacağınız bir URL ile, satır içi GIF oynatma ve özel ifadeler kullanma dahil grup sohbetinize katılmalarını sağlayan bir konuk erişim moduna da sahiptir.

Ürün, bir mobil istemci, bir web istemcisi ve indirilebilir bir doğal uygulama olarak mevcuttur.

Atlassian'ın diğer ürünleriyle entegrasyona ek olarak, HipChat, GitHub , MailChimp ve Heroku gibi hizmetler ile bütünleşir.
HipChat, daha fazla üçüncü taraf entegrasyonlarının eklenmesine izin vermek için, çeşitli dile özgü uygulamaları içeren bir REST arabirimine sahiptir.

Şirket politikaları çalışanların iletişimlerini izlemeye izin verirse, HipChat yöneticilere personel arasında 1'den 1'e sohbet geçmişini okumayı sağlayabilir. Bireyin veya kuruluşun bu veri toplamadan çıkmasının imkânı yoktur.

HipChat - Tsoft EntegrasyonuÖrnek Kurulum DokümanıHipChat - Tsoft entegrasyonu, HipChat'in dahili özelliklerine ek olarak Sipariş, Yeni Üye, Destek Talebi, Versiyon Güncellemesi ve Ürün Yorumları olaylarını istediğiniz kullanıcıya veya sohbet odasına bildirim olarak almanızı sağlar.

HipChat Hesabının Oluşturulması

 1. Öncelikle bir Hipchat hesabınızın olması gerekmektedir. https://www.hipchat.com/ adresine giderek ücretsiz veya ücretli bir paket seçerek hesap oluşturabilirsiniz. Kayıt olmak için açılan sayfada "Start chatting, it's free" butonuna tıklayınız.

 2. Açılan sayfada 'Your full name' alanına isim soyisim, 'Work email' alanına ise iş e-posta adresinizi yazarak 'Continue' butonuna tıklayınız.

 3. Karşınıza 2 farklı seçenek çıkacaktır. Şirketiniz için ilk defa HipChat kullanacaksanız 'Create a new team' butonuna tıklayarak yeni bir ekip oluşturabilir veya 'Join an existing team' butonuna tıklayarak mevcut ekibe katılım sağlayabilirsiniz. Bu dökümanda ilk defa HipChat hesabı oluşturacaklar için anlatım yapıldığından dolayı 'Create a new team' butonuna tıklanarak işleme devam edilecektir.

 4. Sonrasında Şirketinizin ismini işaretli alana türkçe karakter kullanmadan yazmalısınız. Daha sonra 'Name my team' butonuna tıklayınız. sirketiniz.hipchat.com şeklinde URL iniz tanımlanmış olacak. Biz bu dökümanda deneme-tsoft.hipchat.com kullanacağız.

 5. Bu aşamada sizden şirketinize ait 3 kişiye davet göndermeniz istenecek. İlgili alanlara çalışanlara ait mail adresi girerek 'Send Invites' butonuna tıklayabilir veya 'No thanks, I'II send invites later' butonuna tıklayarak bu adımı atlayabilirsiniz.

 6. Kurulum işlemi tamamlandı ve otomatik olarak Chat paneli açıldı.

 7. Sonrasında mail adresini kontrol ederek Atlassian'dan gelen maili bulmanız ve içerisinde ki 'Set my password' bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Açılacak olan sayfada işaretli alana hesabınız için kullanacağınız bir parola girmeniz ve 'Set my password' butonuna tıklayarak parolanızı oluşturabilirsiniz.

 8. Entegrasyon için Tokenlerin Oluşturulması

  TSoft siteniz üzerinde ki Sipariş, Yeni Üye vb. olayların bildirimini HipChat'te herhangi bir kullanıcıya veya sohbet grubuna gönderebilirsiniz.
  Bunu sağlamak için, HipChat üzerinde kullanıcı için ayrı, grup için ayrı token oluşturulması gerekmektedir. Bu adımda tokenleri oluşturacağız.
  Kullanıcı için token oluşturulması
 9. HipChat hesabınızın anasayfasına gidiniz. sirketiniz.hipchat.com/home şeklindedir. Bu sayfada 'Edit Profile' butonuna tıklayınız.

 10. Sol taraftaki menüde bulunan 'API access' linkine tıklayınız.

 11. Hesap parolanızı girmeniz istenecek. Parolanızı girerek 'Submit' butonuna tıklayınız.

 12. Açılan sayfada Create new token kısmında 'Scopes' değerini 'Send Message' olarak seçiniz. 'Label' alanında ise tokene bir isim veriniz. Son olarak 'Create' butonuna tıklayınız.

 13. Daha sonra sayfada oluşturmuş olduğunuz tokeni göreceksiniz. Burada ki token değerini not alınız. TSoft entegrasyonu sırasında kullanacağız.

 14. Sohbet Grubu için token oluşturulması
 15. HipChat hesabınızın anasayfasına gidiniz. sirketiniz.hipchat.com/home şeklindedir. Bu sayfada 'Rooms' butonuna tıklayınız.

 16. Açılan sayfada mevcut sohbet odalarınızı göreceksiniz. Bildirim göndermek istediğiniz grubun üzerine tıklayınız.

 17. Açılan sayfada sağ taraftaki 'Tokens' linkine tıklayınız.

 18. Açılan sayfada Create new token kısmında 'Scopes' değerini 'Send Notification' olarak seçiniz. 'Label' alanında ise tokene bir isim veriniz. Son olarak 'Create' butonuna tıklayınız.

 19. Daha sonra sayfada oluşturmuş olduğunuz tokeni göreceksiniz. Burada ki token değerini not alınız. TSoft entegrasyonu sırasında kullanacağız.

 20. HipChat - TSoft Entegrasyonu'nun Sağlanması

 21. https://tsoftapps.com/hipchat sayfasında giderek, sayfada bulunan 'Hemen Yükle' butonuna tıklayınız ve açılan pencerede ilgili alana site adresinizi yazarak 'Tamam' butonuna tıklayınız.

 22. Daha sonra TSoft sitenizin Uygulama Marketi sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfada HipChat uygulamasını bularak üzerine tıklayınız ve açılan pencereden 'Satın Al' butonuna tıklayınız.

 23. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra uygulamanın yapacağı işlemlere dair bir onay istenecek. 'Tamam' butonuna tıklayınız.

 24. Açılacak olan pencerede, URL alanına HipChat urlinizi giriniz. sirketiniz.hipchat.com şeklindedir. Token alanına daha önce oluşturmuş olduğunuz tokenlerden uygun olanı yazınız. Bildirimler kullanıcıya gidecekse kullanıcı tokeni, grup sohbete gidecekse grup sohbet tokenini buraya yazınız. 'Roomname / User mail:' alanına ise bildirim göndermek istediğiniz kullanıcının mail adresini veya grup ismini yazarak 'Tamam' butonuna tıklayınız.

 25. 'Kurulum başarıyla tamamlandı' metnini gördüğünüzde kurulum işlemi tamamlanmış demektedir. Artık olaylarınız HipChat e bildirim olarak düşecektir.

Yeni Üye ve Sipariş Örnek Bildirim Ekran Görüntüsü

Versiyon Açıklama Tarih
...

Yorumlar   Destek Al


Henüz yorum yapılmamış

Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar