Related Digital Ürün Önerisi Entegrasyonu (Visilabs)
Widget yapısının kullanılabilmesi için öncelikle  Related Digital Segment Entegrasyonu'nun yapılmış olması ve ürün entegrasyonunun tamamlanmış olması gerekmektedir.

RMC Recommend içerdiği tavsiye motoru ile müşteriye değdiğiniz tüm noktalarda müşterinin ilgisini çekebilecek ürünleri ona sunarak satışları artırır.


Hem tanımladığınız kurallara göre hemde sistemin içinde barındığı tavsiye motoru sayesinde kendi oluşturduğu kurallara göre müşterilerinize farklı kanallardan kişiye özel ürün önerisi yapmanızı sağlar. Kısacası her müşteriye, hangi kanalda olursa olsun (web sitesi, mobil uygulama, email, veya push) doğru ürünleri önermenizi sağlar.

Bulunduğu kanalı kişiselleştiren bu tool, özellikle platform üzerinde bulunan Otomatik Senaryoları (Playbooks) da beslemektedir.

En önemli farklarımızdan biri bu otomatik email senaryolarıdır (Playbooks). Bir kere kurulduktan sonra data üzerinde analiz yapar ve kişiselleştirilmiş email kampanyalarını otomatik oluşturur gönderirler ve dolayısıyla bu modül en yüksek ciroyu getiren tool'lardan bir tanesidir.

Recommendation Engine (Tavsiye Motoru) Nedir? Nasıl Çalışır?


Hangi ürünleri müşterileriniz birbirine alternatif veya tamamlayıcı olarak görüyor? Hangi ürün grupları ile hangi müşteri özellikleri arasında ilişki var?

RMC Recommendation Engine içerdiği veri madenciliği algoritmaları aracılığıyla yukarıdaki ve daha fazla soru için verilerinizi inceler, ilişkileri belirler ve önünüze sunar. Bundan sonra tek yapmanız gereken bu bilgiyi kullanarak hedefleme çalışmalarınızı yönlendirmektir.

RMC Recommendation Engine aşağıdaki sorulara cevap bulmanızı sağlar:

  • Hangi ürünlerin birbirine alternatif

  • Hangi ürünlerim birbirine tamamlayıcı

  • Hangi kategorilerdeki ürünler birlikte satın alınıyor

  • Ziyaretçilerin demografik özellikleri ile ürün kategorileri arasındaki ilişkiler

  • Ziyaretçilerin aradığı kelimeler ile kategoriler arasındaki ilişki

  • Ürün grupları bazında satın alma periyotları


Recommendation Engine verilerinden yararlanarak web / mobil web, e-mail ve mobil app üzerinde kişiye özel tavsiye mekanizmalarını ayağa kaldırmanız mümkün. Bu sayede bu kanallar üzerinde sadece iş kurallarına göre (ruled based Recommendation) belirlenmiş ürünler değil, tavsiye motoru algoritmalarından çıkan sonuçlara göre de ürünler gösterebilirsiniz.

Related Digital Hakkında

Related Digital, global markalara pazarlama teknoloji ve servisleri alanında tek platform üzerinden omni-channel pazarlama otomasyonu sunabilen dünya üzerindeki az sayıdaki şirketten biridir. Related Digital, e-posta pazarlama şirketi olarak 2002 yılında kurulmuştur. Sonrasında veriye dayalı pazarlama otomasyonu sağlayan Related Marketing Cloud (RMC) platformunu dönüşerek çok-kanallı dijital pazarlama yönetiminde Türkiye’nin öncü şirketi olmuştur. 1500’ü aşkın yerli ve yabancı müşterisi ile İstanbul, Londra, Dubai ve Hamburg’da hizmet vermektedir.

Visilabs Widget Entegrasyonu

 

Örnek Kurulum DokümanıWidget yapısının kullanılabilmesi için öncelikle ürün entegrasyon adımlarının tamamlanmış olması ve sitede Visilabs Pikselinin kurulu olması gerekmektedir.
  1. Visilabs panelinde Recommend --> Web Recommendation sayfasında ilgili widgetlar oluşturulur.

  2. T-Soft panelinde Bölümler --> Uygulama Marketi --> Tüm Uygulamalar sayfasında Visilabs Widget Entegrasyonu uygulaması seçilerek Yükle butonuna tıklanır.

  3. Açılacak olan pencerede Visilabs'tan alacağınız 'Sid', 'Oid' parametrelerini girmeniz, oluşacak blokların temanıza uygun şekillenmesi için tema ve şablon isimlerini yazmanız ve Visilabs panelinde oluşturduğunuz Widgetlar'dan alacağınız Zone ID'leri karşılık gelen alana girmeniz gerekmektedir. Sonrasında oluşacak bloklara isim verebilirsiniz.

Uygulamanın kurulması ile birlikte widgetlar siteye HTML Blok olarak eklenecektir. T-Soft panelinde --> Tasarım --> Blok Yönetimi sayfasından ilgili blokları istediğiniz sayfaya ve alana yerleştirebilirsiniz.
Versiyon Açıklama Tarih
...

Yorumlar   Destek Al


Henüz yorum yapılmamış

Bu Kategorideki Diğer Uygulamalar